• Home
  • Over ons
    • Visie & Missie
    • Ons team
  • Samen bouwen
  • Projecten
  • Nieuws
    • Publicaties
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact

Cellenbeton, het nieuwe bouwen!

msc
06 nov 2015
Nieuws
bouwsysteem, bouwsystemen, bovesaw, cellenbeton, frans van boxtel, ittervoort

cellenbeton

 

De meeste mensen kennen cellenbeton als een bouwcomponent waarvan binnenmuren worden gemaakt. Maar daarmee doe je de cellenbeton producten van BoVeSaW tekort.

De kwalitatief hoogwaardige, energiearme, onbrandbare en lichtgewicht cellenbeton componenten worden gebruikt om dragende buitenmuren bij nieuwbouw, maar ook bij renovatie te bouwen. De cellenbeton blokken maken ingewikkelde materiaalcombinaties overbodig bij het bouwen van gevels met een zeer hoog isolerende waarde. Deze massief isolerende cellenbeton blokken, maken het mogelijk in één handeling, strakke en uitstekend presterende gebouwen neer te zetten. Daarnaast bieden ze de bewoners comfort, naast de warmte- en vochtregulering, isoleren ze akoestisch en behoren temperatuur excessen tot het verleden.

‘Wij gebruiken cellenbeton bouwcomponenten van LEMGA uit Duitsland. Deze milieuvriendelijke, met natuurlijke grondstoffen, geproduceerde cellenbeton componenten worden in onze fabriek bewerkt, compleet met pas- en hoekblokken’, vertelt Frans van Boxtel, de directeur van BoVeSaW.

Door jaren ervaring met het (ver)werken van cellenbeton heeft BoVeSaW twee bouwsystemen ontwikkeld die ruim boven de gestelde norm stijgen qua isolatiewaarde. Tevens zijn deze systemen uiterst duurzaam en op de toekomstige ontwikkelingen ten aanzien van bouweisen voorbereid.

Bouwsystemen

 

Deze systemen bestaan beide uit een samengesteld cellenbeton bouwblok, met een binnenste dragende laag van G2/350 cellenbeton, een super isolerende kern van Resol hardschuim en aan de buitenkant weer een laag cellenbeton G2/350. De R3-Philou is zelfs droog te stapelen door de unieke verbinding tussen de blokken.

De blokken zijn gemakkelijk met de hand te verwerken, en op maat te zagen met een cellenbetonzaag. R3-Philou wordt als een genummerd bouwpakket op de bouwplaats aangeleverd, een soort volwassen Lego. Het hele gebouw wordt van tevoren uitgetekend en berekend. Precies het juiste aantal en soort blokken wordt dus geleverd. Geen afval, geen blokken te veel, en met lateien die op maat gemaakt zijn. Daardoor is er nagenoeg geen afval. De weinige restanten worden door BoVeSaW opgehaald en gerecycled. De cellenbeton componenten zijn niet alleen beperkt tot rechte hoeken. Zelfs ronde vormen zijn mogelijk.

BoVeSaW levert niet alleen in Nederland, maar ook in de rest van Europa en zelfs in het Caraïbisch gebied voor zowel de woning- en utiliteitsbouw.

Toch heeft cellenbeton nog het imago van een bouwmateriaal dat gebruikt wordt voor niet dragende binnenmuren of scheidingswanden. Hoe komt dat?

‘Omdat in opleidingen nog steeds gebruik wordt gemaakt van dezelfde lesmaterialen als in de jaren ’90. Onbekend maakt dan onbemind’, verklaart Frans van Boxtel. ‘Gelukkig is er op dat vlak de laatste 5 jaar een kentering aan de gang door enerzijds het afschaffen van Welstandregels en anderzijds omdat de jongere, al dan niet zelf bouwende, generatie zoekt naar mogelijkheden om snel, slim, duurzaam en energiezuinig (ver)bouwen’.

Over de samenwerking met Moonen Bouw en Bouwkundig Advies is van Boxtel lovend: ‘Rob Moonen en zijn team staan open voor vernieuwing en het gebruik van nieuwe technieken en bouwmaterialen. De samenwerking is perfect en ze staan open voor de mogelijkheden van onze producten. Eind 2013 zijn we gezamenlijk gestart met een bouwteam voor de realisatie van een villa in Meerssen. Omdat we met architect, constructeur en aannemer in een vroeg stadium betrokken waren bij bouwplannen, werd de doorlooptijd verkort, omdat mogelijke problemen in een vroeg stadium getackeld en opgelost konden worden’.

‘Rob Moonen snapt dit als geen ander en het past in zijn strategie om zijn klanten volledig te ontzorgen. Na Meerssen hebben we gezamenlijk nog een aantal projecten gedaan, zoals de uitbreiding van de Zorgvilla in Nuth en er staat alweer een nieuw project in Borgharen gepland’.

Wilt u ook weten wat de mogelijkheden zijn van het (ver)bouwen met cellenbeton van BoVeSaW? Neem dan contact met ons op voor een vrijblijvende afspraak.

www.bovesaw.nl

« Helderheid vanaf het begin
Isoleren in stijl »

Sorry, reageren is niet meer mogelijk.

Vergelijkbare berichten

  • Modern, tijdloos, warm en functioneel

    Zo worden de ontwerpen...

  • Verbouwen of verhuizen?
  • Nieuwe trap de aanleiding voor verbouwing
  • De stille kracht van Moonen Bouw
  • Nog beter bouwen!
    Met de aanstaande pensionering van Jan Moonen is begin 2012 een verandertraject in gang gezet. Zo is een nieuwe weg ingeslagen door de herverdeling van de werkzaamheden naar de voormannen en de projectleiders en heeft ook iedereen meer taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden gekregen. Alles om een goede communicatie tussen voorman en projectleider, èn klant te kunnen waarborgen.
  • Help Rob helpen
    Vorig jaar liep Rob voor het eerst een marathon in Eindhoven. Op zondag 13 april loopt Rob de marathon van Rotterdam. Deze keer wil hij echter zijn prestatie koppelen aan een hoger doel: geld ophalen om de droom van Lisa Mullenberg; goud halen op de Olympische Spelen van Tokyo in 2020, te helpen verwezenlijken.
  • De kracht van samenhang – ‘nooit meer scheiden’
  • Fijne feestdagen!!!

    Steeds vaker gebruiken we...

  • Benjamin tussen oude rotten in het vak
    n Hoensbroek tref ik Jan Crapels (59) en Wim Wensink (54) achterom bij een klant waar een uitbouw is gemaakt met Livium overkapping. Het lijkt alsof de verbouwing al gereed is, maar niets is minder waar.
  • Blijven communiceren!
  • Boley; specialist in vuurmeubels
  • Sturen op kwaliteit
  • Even voorstellen: Luc Smeets

    Als we aankomen bij de...

  • Vakmanschap is meesterschap
  • Vijf in één
    Normaliter beschrijven we hoe we een project hebben uitgevoerd, bezien vanuit het eindresultaat. Deze keer belichten we het voortraject, voor er ook maar één bouwkundige handeling is uitgevoerd. Hiervoor hebben we een afspraak met Ron Eversen van Moonen Bouwkundigadvies die vertelt over dit unieke, maar zeer complexe project in hartje Maastricht.
  • Vakmanschap tot op de halve millimeter!
Terug
Laatste nieuws
  • Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken
    Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken Wanneer we Rob en Esther Riksen in hun...
  • Modern, tijdloos, warm en functioneel
    Modern, tijdloos, warm en functioneel Zo worden de ontwerpen van...
  • Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw
    Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw Binnen familiebedrijven komt het...
  • Home
    • Pages
      • 404 Page
      • Menu Level
        • Lorem Ipsum
        • Dolor Sit Amet
        • Pellentesque
    • Features
      • De Moonen Bouw familie
    • Portfolio
      • Portfolio Without Ajax
    • Blog
      • Right Sidebar
    • Contacts
  • Projecten
  • Contact
045-528 52 00
© Moonen Bouw bv | Disclaimer & privacy | Fotografie: Photostique | Website: SchreijenDotCom