• Home
  • Over ons
    • Visie & Missie
    • Ons team
  • Samen bouwen
  • Projecten
  • Nieuws
    • Publicaties
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact

Modern, tijdloos, warm en functioneel

msc
20 jul 2026
Nieuws

Zo worden de ontwerpen van interieurarchitect Elke Speck (29) getypeerd. We spreken haar bij ‘Dedrie architecten’ in Schimmert waar ze kantoor houdt.

Daar liep ze ook stage tijdens haar studie interieurarchitectuur op de Jan de Bouvrie Academy, waar ze alles leerde over interieur en verlichting. Later deed ze nog een Master Interieurarchitectuur aan KU Leuven in Gent en ontwikkelde ze een eigen visie op interieurarchitectuur: verfijnd, doordacht en gericht op de totaalbeleving van een ruimte.

“Ik was altijd al creatief”, vertelt Elke. “Vroeger bouwde ik met de Lego en ik vond het geweldig om in programma’s als The Sims plattegronden, interieurs en huizen te ontwerpen. Bij mijn afstuderen was er al veel interesse voor wat ik maakte. Ik deelde dingen op Facebook en Instagram. Toen werd ik gevraagd om ontwerpen na te kijken bij mijn stage, heb ik me ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en zo ben ik Studio Elke Speck begonnen”.

Onderscheidend van andere interieurarchitecten

“In het begin was het nog kleinschalig en had ik van sommige aspecten te weinig kennis vond ik zelf”, vervolgt Elke. “Tijdens mijn Master in Gent heb ik alles geleerd over de theorie, de technische aspecten, constructieve berekeningen, de historie en ook over het erfgoed. Voor mij is de relatie tussen binnen en buiten van belang. Een ontwerp moet in balans zijn tussen esthetisch en functioneel. Maar er moet wel in geleefd worden, het moet gebruikt kunnen worden”.

“Daarbij onderscheid ik me van andere interieurarchitecten. Ik probeer me in te leven in de klant; hoe gebruikt de klant de ruimte, passend bij de architectuur. Daarbij gebruik ik mijn technische achtergrond en gebruik ik maatwerk onderdelen en een uitgekiend verlichtingsplan. Maar alles passend in het project en het moet werken voor de klant”.

Een project van Elke is herkenbaar door het gebruik van natuurlijke en authentieke materialen, hout, warmte, maar zonder poespas. Daarbij strak en modern, maar sfeervol en in zekere mate tijdloos door de mix van mooie materialen.

“De inspiratie hiervoor haal ik uit de natuur en mijn vakanties in de bergen. De interieurs van hotels en restaurants, die alpine sfeer. Maar ook van Belgische architecten en luxere materialen. Ik ga elk jaar een week naar de beurs in Milaan, dat levert inspiratie op voor een heel jaar”, zegt ze lachend.

Er moet een klik zijn

“Mijn projecten hebben een doorlooptijd van 2 tot 3 jaar, waarbij ik het liefst vooraan in het traject betrokken ben. Mijn hoofdopdrachtgever is vaak een ondernemende beslisser of ondernemend stel met een druk leven, duidelijke ambities en een sterke behoefte aan rust, kwaliteit en overzicht. In de meeste gevallen gaat het om een renovatie: klanten die bewust besluiten om nog één keer écht goed te verbouwen, zodat hun woning niet alleen esthetisch klopt, maar ook volledig aansluit bij de manier waarop ze nu en in de toekomst willen leven. 90% van mijn klanten komen via mijn website. Er worden dan meestal websites van 5 interieurarchitecten vergeleken en dan moeten de ontwerpen aanspreken. Er moet uiteraard een klik zijn en we moeten we dezelfde taal spreken, dat is de basis van de relatie.”

“Ik begin natuurlijk een uitgebreide schetsfase, dit vormt de basis hierna worden de materialen afgestemd op het totaalbeeld dat we willen creëren. Bij de uitvoering maak ik vanaf het begin gebruik van 3D visualisaties. Die helpen heel erg. Eerst de hoofdlijnen in wit en als ze alles samen zien dat is het meestal wel eenduidig voor beiden”, gaat Elke verder. “Daarbij ben ik wel sturend, maar ik lever daarbij altijd meerdere opties voor de klant. Mensen moeten bedenktijd hebben en we maken daarbij steeds mini stapjes. Omdat het om ingrijpende en vaak maatwerkgerichte trajecten gaat, neemt de voorbereiding ongeveer een half jaar tot een jaar in beslag. Dat vraagt om een zorgvuldig proces, heldere keuzes en een passend budget. Daarbij bewaak ik altijd het kwaliteitsniveau dat nodig is om tot een duurzaam en verfijnd eindresultaat te komen.” 

We hebben dezelfde visie

“We hebben nu voor het eerst een project samen met Moonen Bouw gedaan”, zegt Elke. “Ik ken projectmanager Brian Kleikers van een eerdere stage bij een architectenbureau en we hebben altijd contact gehouden. Ik ben altijd op zoek naar partijen waarmee ik kan lezen en schrijven en die mijn ontwerpen kunnen omzetten naar de praktijk. Die eenzelfde visie hebben in een aanvullend vakgebied. We werken voor hetzelfde type klant in het hogere segment, die weten dat het geld kost en willen een goed eindproduct binnen de afgesproken tijd en budget. En zo’n partij is Moonen! Daarom zijn we het gesprek aangegaan.”

“Ik ben zeer tevreden over de samenwerking en het eindresultaat. We zaten meteen op één lijn en ‘gaat niet, bestaat niet’ bij Moonen. Het afwerkingsniveau is hoog en we vullen elkaar goed aan. Moonen is voor mij een sparringpartner en we hebben altijd hetzelfde resultaat in het achterhoofd. Klanten onderschatten een verbouwing. Aannemers vertellen vaak niet waarom een voorbereidingstijd nodig is. Dat is anders bij Moonen Bouw. Ze ontzorgen de klant van begin tot einde en communiceren alles, zodat de klant altijd weet waar ze aan toe zijn.”

Kwaliteit voor kwantiteit

“Ik weet voor wie en met wie ik wil werken”, zegt Elke resoluut. “Mensen die een bepaald kwaliteitsniveau willen halen en van design houden. Niet de hoeveelheid van projecten, maar kwalitatief hoogwaardige projecten, daar haal ik de voldoening uit!”

“In de toekomst wil ik groeien naar een klein team, waarbij onze kracht ligt bij het concept en het sparren over ideeën. Daarbij willen we ons niet alleen op particulieren richten, maar ook op boutique hotels en branches waar ons ontwerp een meerwaarde heeft. Daarbij wil ik het interieur op de kaart zetten. De beleving wordt steeds belangrijker in plaats van 13 in een dozijn ontwerpen.”

Daar sluiten wij van Moonen Bouw ons natuurlijk helemaal bij aan. Hieronder een aantal 3D visualisaties van ons gezamenlijk project. Omdat een aantal elementen nog niet geleverd zijn, zijn er nog geen foto’s gemaakt. Maar die gaan er zeker komen en we kijken uit naar een nieuwe samenwerking met Studio Elke Speck. 

3D visualisaties

« Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw
Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken »

Sorry, reageren is niet meer mogelijk.

Vergelijkbare berichten

  • Afscheid van een gouden vakman

    Met 14 jaar stond hij al...

  • “Een tien, een tien, een tien!”
    Begin dit jaar realiseerden we een nieuwe badkamer in het penthouse van Toos en Peter Paffen in Sittard. Ze hebben deze nieuwe badkamer laten ontwerpen door Au Four uit Hoensbroek. Peter Paffen komt zelf uit de toeleveringsbranche van de bouw en deed zaken met veel verschillende aannemers.
  • De kracht van samenhang – ‘nooit meer scheiden’
  • Twee bezige baasjes
  • Buiten leven!
    Proeven van het buitenleven, dat willen we het liefst het hele jaar door en niet alleen met goed weer. Dus besluiten steeds meer mensen tot het inrichten van een serre, tuinkamer, het aanbrengen van een overkapping en soms met een mooie jacuzzi eronder.
  • Een kleine aanpassing aan de badkamer…
    ...
  • Samen bouwen aan kwaliteit!
    Iedereen die met Moonen Bouw te maken heeft gehad weet dat we kritisch zijn. Op onszelf, maar ook op de onderaannemers en leveranciers waar we mee samenwerken. Het leveren van kwaliteit en klanttevredenheid staat bij ons altijd voorop.
  • Rik vliegt uit...
  • Benjamin tussen oude rotten in het vak
    n Hoensbroek tref ik Jan Crapels (59) en Wim Wensink (54) achterom bij een klant waar een uitbouw is gemaakt met Livium overkapping. Het lijkt alsof de verbouwing al gereed is, maar niets is minder waar.
  • Fijne feestdagen!
  • Genieten van een dubbelrol
  • Carpentier: Strakke lijnen met hout
  • Kwaliteit gegarandeerd   

    Samen met Rob Moonen en...

  • Het gouden duo van Moonen Bouw
  • Vakmanschap is meesterschap
  • Eens klant, altijd klant
  • Even voorstellen: Luc Smeets

    Als we aankomen bij de...

  • Minimalistisch, modern, duurzaam en makkelijk in onderhoud

    Steeds vaker gebruiken we...

  • Even voorstellen: Brian Kleikers
    ...
Terug
Laatste nieuws
  • Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken
    Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken Wanneer we Rob en Esther Riksen in hun...
  • Modern, tijdloos, warm en functioneel
    Modern, tijdloos, warm en functioneel Zo worden de ontwerpen van...
  • Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw
    Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw Binnen familiebedrijven komt het...
  • Home
    • Pages
      • 404 Page
      • Menu Level
        • Lorem Ipsum
        • Dolor Sit Amet
        • Pellentesque
    • Features
      • De Moonen Bouw familie
    • Portfolio
      • Portfolio Without Ajax
    • Blog
      • Right Sidebar
    • Contacts
  • Projecten
  • Contact
045-528 52 00
© Moonen Bouw bv | Disclaimer & privacy | Fotografie: Photostique | Website: SchreijenDotCom