• Home
  • Over ons
    • Visie & Missie
    • Ons team
  • Samen bouwen
  • Projecten
  • Nieuws
    • Publicaties
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Contact

Een half uur met een uitvoerder

msc
03 aug 2021
Nieuws

Op de nieuwbouw van een landhuis is Math Roberts druk in de weer met het aanbrengen van folie voor de geplaatste kozijnen. Tijd voor een interview heeft hij eigenlijk niet, want er moet nog te veel gebeuren.

De 40-jarige Amstenradenaar kwam inmiddels alweer 6 jaar in dienst bij Moonen Bouw als metselaar, maar ondertussen heeft hij zijn sporen als uitvoerder verdiend op diverse kleinere projecten, maar ook als uitvoerder bij de verbouwing van de kantoren- en bedrijfsruimte van TCK in Kerkrade. “Ook als ik als metselaar werk voor andere uitvoerders vind ik dat prima, ook dan leer ik weer een hoop van de collega’s”, zegt Math. “Bij Moonen is niemand meer echt alleen metselaar of timmerman. We worden vanzelf allrounders met oog voor alle details. Op deze bouw heb ik zeer veel geleerd van collega timmerman Tom die geweldig mooie onderleggende houtverbindingen maakt, waar je helaas vaak niks meer van ziet, maar wel essentieel zijn voor de constructie.”

“Ik voel me bij Moonen Bouw in het algemeen en hier op deze nieuwbouw op mijn plek”, vertelt Math terwijl hij vrolijk verder gaat met nieten van de folie in het kozijn. “Vooral het feit dat ik ook gewoon met de mannen mee kan werken vind ik fijn. De helft van de tijd ben ik ongeveer bezig met uitvoerderswerk en de andere helft doe ik allerlei dingen in de uitvoering. Alleen metselen heb ik hier niet gedaan”, zegt hij lachend. “Maar dat is niet erg, er zijn genoeg andere zaken te doen.”

Ondertussen wordt hij alweer aangesproken door de onderaannemer die de kozijnen plaatst. Hij vraagt naar de maatvoering en de aansluiting tot het metselwerk. We verplaatsen ons van de eerste verdieping naar de uitvoerderskeet waar Math tekening nummer 46 tevoorschijn haalt en hij haarfijn uitlegt hoe de aansluiting moet worden gemaakt en tekent dit als voorbeeld. Daarbij lepelt hij de diktes van het kozijn en de afstand dat het kozijn terug ligt zo uit zijn hoofd op en verduidelijkt zo de situatie. Ter plekke wordt een en ander nog eens nagemeten en kunnen de mannen verder aan de slag.

“Zie je, dat bedoel ik”, zegt Math, “dat vind ik nu zo leuk aan deze bouw, de details, veel zelf kunnen bepalen, maar ondertussen moet ik er alles van af weten om dit complexe project goed te kunnen begeleiden”. Math zegt dit met een enorme glimlach en straalt vooral weer de rust uit. Daar ligt ook zijn kracht. “Ik kan goed samenwerken met anderen en daar helpt mijn ervaring mij ook bij. Ik denk mee met de anderen, qua werkzaamheden of het nu gaat om de metselaar, de tegelzetter of de timmerman”. Op de vraag waar zijn zwaktes liggen glimlacht hij weer ontwapenend en zegt: “Ze zeggen dat ik te lief ben en te snel toegeef. Zelf denk ik dat het de manier is hoe ik mensen benader. Ik word niet snel boos en maar als ik boos word dan is er ook echt iets mis.”

Tijdens het praten wijst hij trots op de aansluiting van de kozijndorpel op het schoonmetselwerk. “De voeg is precies even groot als tussen de stenen, op de 1e verdieping! Dat is vakwerk en daar geniet is van. Dat heb ik wel geleerd bij Moonen. Het zijn de details die het doen.”

Nu staat er weer een dakdekker voor zijn neus die nog een gat moet zagen in het dak buiten de steiger om. Math is onverbiddelijk en vraagt hem een harnas te gebruiken omdat het anders te gevaarlijk is. Even later staat hij met het harnas in de handen weer bij Math en vraagt hij hulp bij het aantrekken. Ook daar draait Math zijn hand niet voor om en helpt hem in het veiligheidstuig. Nog voor hij weer de folie in de handen kan pakken gaat de telefoon. We laten hem verder met rust en zwaaien voor het afscheid en bedanken voor het half uur inzicht in leven van een uitvoerder bij Moonen Bouw…

« Al vijf jaar ff-Anders…
Neolith, de trendy gesinterde steen »

Sorry, reageren is niet meer mogelijk.

Vergelijkbare berichten

  • Een kleine aanpassing aan de badkamer…
    ...
  • Over terugkijken en vooruit blikken
    Het einde van 2015 nadert snel. Een jaar met wederom mooie projecten en tevreden klanten. Een jaar waarin intern ‘het werken in projecten’ centraal stond. Met als doel vanaf het eerste contact met de klant tot en met de oplevering de klant ontzorgen en nog ‘beter bouwen’.
  • Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken

    Wanneer we Rob en Esther...

  • FIJNE FEESTDAGEN!!!

    Xinnix kozijnen, van het...

  • Hout op het terras
    In onze nieuwsbrieven laten we u niet alleen kennis maken met onze partners en medewerkers, maar proberen we ook te informeren over producten en bijzondere materialen die wij bij de realisatie van onze projecten gebruiken. Deze keer staat de terrasvloer in het middelpunt. Een buitenvloer is immers de basis voor uw terras.
  • Brandsøn, fine dining aan de oevers van Moeder Maas
  • Minimalistisch, modern, duurzaam en makkelijk in onderhoud

    Steeds vaker gebruiken we...

  • Fijne Feestdagen!!!
  • Verbouwen of verhuizen?
  • Kerstwens

    “Voor iedereen fijne...

  • Afscheid van een gouden vakman

    Met 14 jaar stond hij al...

  • Cleaf: innovatie in fineer
  • Rustig blijven, ook onder druk
  • ISOTEX bouwsystemen
  • De stille kracht van Moonen Bouw
  • Isoleren in stijl
    Vocht en kou maken geen kans meer in de moderne woning in Voerendaal van de familie Jennekens na de grondige gevel- en dakisolatie in 2014.
  • Bijzondere materialen
    Bij verbouwingen maken we veelvuldig gebruik van duurzame materialen die niet alleen esthetisch goed uit zien, maar zich ook naadloos laten verwerken, een luxe uitstraling hebben, maar toch hygiënisch en goed reinigbaar zijn. Wij stellen u graag twee uitzonderlijke materialen voor; HI-MACS en Corian.
  • Uniek store concept
    Op 3 oktober vond de officiële opening plaats van Mesterom Outdoor Living aan de Streeperstraat 70 in Landgraaf. De burgemeester van Landgraaf, dhr. Vlecken, verzorgde deze happening. Onder het genot van een hapje en een drankje konden relaties kennis maken met dit uniek store concept in Landgraaf.
  • Verbouwen of verhuizen?
Laatste nieuws
  • Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken
    Van voorgenomen keukenvernieuwing naar een leefkeuken Wanneer we Rob en Esther Riksen in hun...
  • Modern, tijdloos, warm en functioneel
    Modern, tijdloos, warm en functioneel Zo worden de ontwerpen van...
  • Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw
    Van moeder op dochter: een bijzondere opvolging bij Moonen Bouw Binnen familiebedrijven komt het...
  • Home
    • Pages
      • 404 Page
      • Menu Level
        • Lorem Ipsum
        • Dolor Sit Amet
        • Pellentesque
    • Features
      • De Moonen Bouw familie
    • Portfolio
      • Portfolio Without Ajax
    • Blog
      • Right Sidebar
    • Contacts
  • Projecten
  • Contact
045-528 52 00
© Moonen Bouw bv | Disclaimer & privacy | Fotografie: Photostique | Website: SchreijenDotCom