• Home
  • Over ons
    • Visie & Missie
    • Ons team
  • Samen bouwen
  • Projecten
  • Nieuws
    • Publicaties
  • Contact

Trespa; spelen met licht

marco
25 mei 2016
Nieuws
eternit, joost, lumen, meteon, nfc, pennings, pura, trespa

Trespa-Meteon

Iedereen kent Trespa als een duurzame en onderhoudsvrije bekleding van boeiboorden, verlijmd of met van die lelijke schroeven om de veertig centimeter. Trespa is dan ook niet een materiaal waarvan je zou verwachten dat het gebruikt wordt door Moonen Bouw.

“Dat klopt helemaal”, vertelt Rik Willems, projectleider bij Moonen Bouwkundigadvies.
“Trespa heeft het imago van goedkoop en saai, maar daar komt verandering in als het aan ons ligt”.

“Wij werken met Eternit als gevelbekleding in de karakteristieke donkergrijs of antraciet kleur, die we verlijmen. Een nadeel van Eternit is echter dat (vet)vlekken moeilijk te verwijderen zijn en dat er kleur- en oppervlakte afwijkingen mogelijk zijn. Een alternatief voor Eternit is Trespa. Trespa biedt tegenwoordig een gamma aan nieuwe, innovatieve gevelbekledingen met diverse toplagen, zonder de nadelen van Eternit. Prijstechnisch is er weinig verschil met Eternit platen”.

Trespa heeft een aantal nieuwe productlijnen op de markt, zoals Trespa Meteon Lumen. Een metallic oppervlak dat in één richting is gespoten en daardoor vanuit elke kijkrichting een andere kleur lijkt te hebben. De toepassing en combinatie van de nieuwe Trespa Meteon Lumen-gevelpanelen maakt het mogelijk natuurlijk licht op creatieve wijze te manipuleren en als ontwerpelement te introduceren. Licht kan gereflecteerd, verspreid, versterkt of afgezwakt worden, naar de wensen van architecten en klanten. Trespa Meteon Lumen is leverbaar in drie variaties over acht kleuren. Een mooi voorbeeld is dit gebouw in Atlanta, in de VS.

“Met Trespa Meteon Lumen kunnen we spelen met licht. Architect Joost Pennings heeft voor de gevelbekleding van een kantoorpand in de Westelijke Mijnstreek een ontwerp gemaakt, waarbij met één kleur beplating een bijzonder en speels effect kan worden gerealiseerd. Zelfs het logo van de klant wordt geïntegreerd in het ontwerp van de gevel”, zegt Rik.

Net als Eternit wordt Trespa verlijmd op een regelwerk van hout. Door de werking van de platen is ook bij Trespa een voeg van één centimeter noodzakelijk tussen de platen. Hierdoor ontstaat een zwarte schaduwvoeg, wat bij antraciet kleuren platen een speels effect geeft. De Trespa platen worden geleverd in verschillende maten en dikten en zijn goed op maat te zagen.

Trespa als houtvervanger

Trespa-Pura-NFC

Naast de Meteon lijn heeft Trespa ook een vervangend product als vervanger van houten gevelplanken. Trespa Pura NFC is de perfecte keuze voor elke verticale gevelbekleding in een moderne of traditionele opzet en geeft maximale ontwerpvrijheid. Het is gemakkelijk te hanteren en op maat te maken en kan horizontaal of verticaal, naast elkaar of als potdekselwerk worden gemonteerd.

“Ook voor dit Trespa product zien we toepassingsmogelijkheden bij projecten van Moonen Bouw”, vervolgt Rik. “Verkijgbaar in zes houtkleuren die van kortbij of veraf bijna niet van echt hout te onderscheiden zijn. Niet alleen ideaal bij gevelrenovatie, maar zeker ook bij nieuwbouw en aanbouw, voor een frisse, moderne of traditionele look. En onderhoudsvrij zijn…”

Neem voor meer informatie over de toepassing van Trespa contact met ons op. De mogelijkheden zijn eindeloos!

« Zaterdag 12 en zondag 13 maart:
Het Woonevent van Limburg
Uniek is standaard! »

Sorry, reageren is niet meer mogelijk.

Vergelijkbare berichten

  • Isoleren in stijl
    Vocht en kou maken geen kans meer in de moderne woning in Voerendaal van de familie Jennekens na de grondige gevel- en dakisolatie in 2014.
  • Vijf in één
    Normaliter beschrijven we hoe we een project hebben uitgevoerd, bezien vanuit het eindresultaat. Deze keer belichten we het voortraject, voor er ook maar één bouwkundige handeling is uitgevoerd. Hiervoor hebben we een afspraak met Ron Eversen van Moonen Bouwkundigadvies die vertelt over dit unieke, maar zeer complexe project in hartje Maastricht.
  • Fijne feestdagen!!!
  • Luxueus wonen met zicht op de Maas
    Een droom, een kans en een zeldzaamheid. Luxueus wonen dichtbij het stadscentrum van Maastricht en toch de rust van "buiten", met vrij uitzicht over de Maas. Dat wordt geboden aan de Grote Dries in Borgharen.
  • Verbouwen of verhuizen?

    “Voor iedereen fijne...

  • Even voorstellen: Martijn Huijskens, projectmanager
  • Boley; specialist in vuurmeubels
  • Een half uur met een uitvoerder
Laatste nieuws
  • Kwaliteit gegarandeerd   
    Kwaliteit gegarandeerd    Samen met Rob Moonen en projectleider...
  • Minimalistisch, modern, duurzaam en makkelijk in onderhoud
    Minimalistisch, modern, duurzaam en makkelijk in onderhoud Steeds vaker gebruiken we aluminium...
  • Voor alles tussen vloer en plafond
    Voor alles tussen vloer en plafond Eerder werkten Moonen Bouw en Burotronic...
  • Home
    • Pages
      • 404 Page
      • Menu Level
        • Lorem Ipsum
        • Dolor Sit Amet
        • Pellentesque
    • Features
      • De Moonen Bouw familie
    • Portfolio
      • Portfolio Without Ajax
    • Blog
      • Right Sidebar
    • Contacts
  • Projecten
  • Contact
045-528 52 00
© Moonen Bouw bv | Disclaimer & privacy | Fotografie: Photostique | Website: SchreijenDotCom