• Home
  • Over ons
    • Visie & Missie
    • Ons team
  • Samen bouwen
  • Projecten
  • Nieuws
    • Publicaties
  • Contact

Rustig blijven, ook onder druk

marco
06 nov 2019
Nieuws

Hij is de rust zelve, voorman Michael Henricussen (48), als we hem op de bouw van het project op de Kolleberg in Sittard opzoeken. Met zijn notitieblok staat hij rustig onderaannemers en zijn eigen mensen te woord. Hij woont in het nabijgelegen Langerwehr in Duitsland. Ontspanning vindt hij in het mountainbiken, al dan niet samen met zijn zoon in de Ardennen of bij toertochten. Ook zijn vakanties brengt hij het liefst actief door met zijn gezin in Oostenrijk. Volgend jaar viert hij zijn 30-jarig werkjubileum. Al sinds 1990 werkt hij voor en met Jan Moonen, eerst bij Hobru en sinds 2005 bij Moonen Bouw.

“Daarvoor deed ik al vakantiewerk bij Jan tijdens mijn opleiding”, vult Michael aan. “Dit is een groot project als uitvoerder. Ik heb diverse projecten gedaan, maar dit project is van een andere orde. Dit landhuis hebben we eerst helemaal gestript tot een kaal casco en dat bouwen we nu helemaal opnieuw op. Met veel staal, beton- en metselwerk voor het opvangen van de constructie. In het begin kon ik nog mee metselen, maar nu kom ik daar niet meer aan toe en wordt mijn tijd opgeslokt door het aansturen van de bouw.”

Ondertussen komt ook projectleider Ron Eversen aan op de bouw en wisselen Ron en Michael eerst even een paar woorden over een aantal operationele keuzes die gemaakt moeten om daarna aan te sluiten bij het gesprek. 

Wakker ligt Michael nergens van, ondanks de uitdagingen die bij dit complexe project horen. “Ik ben er bij gekomen in oktober 2018 en de oplevering staat gepland voor januari volgend jaar”, vervolgt hij. “Tot nu toe verloopt alles volgens planning en zijn er geen stagnaties. De planning loopt hier nu echt van uur tot uur. Iedereen weet wat hij moet doen. Gelukkig heeft het weer ons nog geen parten gespeeld.” 

Uitdagingen zijn er genoeg bij dit project mede door het gebruik van klimaat besparende maatregelen. Zo heeft de woning geen gasaansluiting meer en het hemelwater wordt zoveel mogelijk op het eigen terrein geïnfiltreerd in de bodem. Alleen bij extreme buien is er een overloop naar het riool.

“Omdat we het huis helemaal opnieuw opbouwen vanaf het kale casco kunnen we de nieuwste innovatieve technologieën voor verwarmen en koelen gebruiken die normaal alleen bij nieuwbouw gedaan worden”, vertelt Ron met enige trots. “Er zijn vijf gaten geboord van 88 meter die de warmtepompen voorzien van 50 graden aardwarmte. Die gebruiken we om de woning te verwarmen en ook voor de warmwatervoorziening. In de kelder komt een warmtewisselvat van 2000 liter die dit allemaal mogelijk gaat maken. Het hele woonhuis is voorzien van vloerverwarming en zelfs wandverwarming in een aantal ruimten. In de zomer gebruiken we hetzelfde systeem om te koelen. Het is mooi dat we de ruimte van de opdrachtgever hebben gekregen om dit als totaalconcept neer te kunnen zetten”.

Ron en Michael hebben weinig woorden nodig om elkaar te begrijpen en voelen en vullen elkaar goed aan. “Michael heeft hetzelfde karakter als ik”, vertelt Ron. “Hij heeft veel ervaring en blijft rustig, ook onder druk”. Michael is daarbij ook blij met Ron als projectleider: “Ron staat altijd klaar en is altijd bereikbaar. Ik ben elke dag op de bouw en Ron een aantal keren in de week, maar nu in de afbouwfase ook dagelijks. Wat mooi is aan het werken met Ron is dat hij altijd meteen beslissingen neemt. Het is ja of nee, niks grijs of onduidelijk”, zegt Michael. Ze kunnen duidelijk lezen en schrijven met elkaar en het zijn twee handen op één buik. 

Ondertussen zijn de anderen klaar met schaften en gaat iedereen weer aan het werk. Michael heeft nog geen tijd gehad zijn boterhammen op te eten, maar dat doet hij op zijn eigen ‘kantoor’. Het oude, halfopen tuinhuisje in de hoek van het perceel. Daar hangen zijn planningen aan de wand en liggen de werktekeningen. Michael verontschuldigt zich, want zij moeten ook weer verder. Samen met Ron duikt hij in één van de tekeningen terwijl hij een hap van zijn boterham neemt…

 
« Moeder aarde verwarmt en koelt onze huizen
Fijne feestdagen… »

Sorry, reageren is niet meer mogelijk.

Vergelijkbare berichten

  • Nog beter bouwen!
    Met de aanstaande pensionering van Jan Moonen is begin 2012 een verandertraject in gang gezet. Zo is een nieuwe weg ingeslagen door de herverdeling van de werkzaamheden naar de voormannen en de projectleiders en heeft ook iedereen meer taken, bevoegdheden en verantwoordelijkheden gekregen. Alles om een goede communicatie tussen voorman en projectleider, èn klant te kunnen waarborgen.
  • “Een tien, een tien, een tien!”
    Begin dit jaar realiseerden we een nieuwe badkamer in het penthouse van Toos en Peter Paffen in Sittard. Ze hebben deze nieuwe badkamer laten ontwerpen door Au Four uit Hoensbroek. Peter Paffen komt zelf uit de toeleveringsbranche van de bouw en deed zaken met veel verschillende aannemers.
  • Brandsøn, fine dining aan de oevers van Moeder Maas
  • Help Rob helpen
    Vorig jaar liep Rob voor het eerst een marathon in Eindhoven. Op zondag 13 april loopt Rob de marathon van Rotterdam. Deze keer wil hij echter zijn prestatie koppelen aan een hoger doel: geld ophalen om de droom van Lisa Mullenberg; goud halen op de Olympische Spelen van Tokyo in 2020, te helpen verwezenlijken.
  • Loxone Smarthome, betaalbaar, begrijpelijk en flexibel
    Er zijn inmiddels heel wat Smarthome oplossingen op de markt die verlichting, zonwering, toegang, beveiliging, verwarming, muziek en energiemanagement combineren. Bijvoorbeeld Gira eNet, Gira KNX of Loxone. Nadeel is dat deze eigenlijk allemaal alleen volledig te implementeren zijn bij nieuwbouw, er moeten immers flink wat kabels getrokken worden voor de aansturing. Loxone biedt daarnaast ook draadloze oplossingen.
  • Uniek store concept
    Op 3 oktober vond de officiële opening plaats van Mesterom Outdoor Living aan de Streeperstraat 70 in Landgraaf. De burgemeester van Landgraaf, dhr. Vlecken, verzorgde deze happening. Onder het genot van een hapje en een drankje konden relaties kennis maken met dit uniek store concept in Landgraaf.
  • Vakmanschap is meesterschap
  • Boley; specialist in vuurmeubels
  • Twee bezige baasjes
  • Eens klant, altijd klant
  • Tijdloze ontwerpen met respect voor de natuur…
  • Benjamin tussen oude rotten in het vak
    n Hoensbroek tref ik Jan Crapels (59) en Wim Wensink (54) achterom bij een klant waar een uitbouw is gemaakt met Livium overkapping. Het lijkt alsof de verbouwing al gereed is, maar niets is minder waar.
  • Even voorstellen: Brian Kleikers
    ...
  • Geld dubbel en dwars waard!

  • Moeder aarde verwarmt en koelt onze huizen
  • Kerstwens

    “Voor iedereen fijne...

  • Hout op het terras
    In onze nieuwsbrieven laten we u niet alleen kennis maken met onze partners en medewerkers, maar proberen we ook te informeren over producten en bijzondere materialen die wij bij de realisatie van onze projecten gebruiken. Deze keer staat de terrasvloer in het middelpunt. Een buitenvloer is immers de basis voor uw terras.
  • Zaterdag 12 en zondag 13 maart:
    Het Woonevent van Limburg
    In het weekend van 12 en 13 maart organiseert Au Four uit Hoensbroek Het Woonevent van Limburg. Tijdens het weekend worden in de luxueuze showroom aan de Akerstraat Noord 350 in Hoensbroek demonstraties en workshops gegevens door tal van leveranciers uit de woonbranche. Een ideale gelegenheid om inspiratie op te doen voor iedereen die op zoek is naar de laatste trends op het gebied van wooninrichting.
  • Al vijf jaar ff-Anders…
    ...
  • Fijne feestdagen...
Terug
Laatste nieuws
  • Blijven communiceren!
    Blijven communiceren! We spreken uitvoerder Ramon Wachelder...
  • “Ik gun iemand Moonen Bouw”
    “Ik gun iemand Moonen Bouw” Zodra we binnenkomen door de schuifdeur...
  • Loxone Smarthome, betaalbaar, begrijpelijk en flexibel
    Loxone Smarthome, betaalbaar, begrijpelijk en flexibel Er zijn inmiddels heel wat Smarthome...
  • Home
    • Pages
      • About
      • 404 Page
      • Menu Level
        • Lorem Ipsum
        • Dolor Sit Amet
        • Pellentesque
    • Features
      • Feedback Form
      • Featured Works & Blog Posts
      • De Moonen Bouw familie
      • Testimonials
    • Portfolio
      • Portfolio Without Ajax
    • Blog
      • Right Sidebar
      • Left Sidebar
    • Contacts
  • Projecten
  • Contact
045-528 52 00
© Moonen Bouw bv | Disclaimer & privacy | Fotografie: Photostique | Website: SchreijenDotCom